Wiadomości

 • Tradycja i dokonania "mundurówki" przesądziły. Jest decyzja MON o otworzeniu OPW! (art. sponsorowany)
  2024-06-22
  NOWY TARG. Oficjalna zgoda Ministra Obrony Narodowej uprawnia nowotarskie Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży do tworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Decyzja MON jest odpowiedzią na wniosek złożony przez placówkę w lutym br. Listy chętnych do przejścia przez rekrutacyjną procedurę zapełniają się błyskawicznie. Szkoła rozważa już ewentualność tworzenia dodatkowych klas.
 • Krupówkami płynie #8220;rzeka" turystów (zdjęcia)
  2024-06-22
  Deszczowa pogoda sprawiła, że turyści zamiast w góry poszli na Krupówki. W tłumie widać gości z bliskiego wschodu.
 • XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych
  2024-06-22
  Tegoroczna XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w Ludźmierzu w dniach 13-14 lipca.
 • Nowi proboszczowie i wikariusze na Podhalu
  2024-06-22
  W wielu parafiach naszego regionu doszło do zmiany proboszczów i księży wikariuszy. Poinformowała o nich Kuria Metropolitarna w Krakowie.
 • Nocne loty śmigłowców nad Nowym Targiem. Czytelnik: "Każdy obywatel-mieszkaniec ma prawo do ciszy, snu i odpoczynku"
  2024-06-22
  "Chciałbym odświeżyć temat codziennych i o zgrozo nocnych lotów różnego rodzaju samolotów nawet wojskowych - odrzutowych nad do niedawna spokojnym Nowym Targiem" - napisał w liście do redakcji czytelnik Janusz.
 • Wypadek na "chyżniance"
  2024-06-22
  W Skawie niedaleko Biedronki doszło do wypadku. Jedno z aut wpadło do fosy, drugie ma urwane koło.
 • Nawałnica nad Orawą (zdjęcia)
  2024-06-22
  Przez cały region przechodzą burze. W Zubrzycy Górnej miało miejsce gradobicie. Natomiast w Orawce wichura przewróciła drzewo i zerwała fragment dachu z budynku.
 • Trwa przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Sromowcach Wyżnych
  2024-06-22
  Trwają prace remontowe na ulicy Wojska Polskiego w Sromowcach Wyżnych. Obecnie wykonywamy jest remont linii wodociągowej oraz układane jest obrzeże. Remont potrwa do końca listopada. Wartość inwestycji to 1,3 mln zł.
 • Metropolita Krakowski rezygnuje ze stanowiska
  2024-06-22
  Abp Marek Jędraszewski poinformował, że złożył na ręce Ojca Świętego rezygnację z pełnionego przez ponad siedem lat urzędu Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. 24 lipca kończy 75 lat.
 • Deszczowa i burzowa sobota
  2024-06-22
  Dziś przez cały dzień synoptycy prognozują w naszym regionie pochmurną, deszczową i burzową pogodę. Opady deszczu, które nasilą się koło południa, będą duże. Padać ma do późnego popołudnia. Będzie za to ciepło - do 26°C.
 • Projekt Macieja Kędziora może zaistnieć w przestrzeni publicznej
  2024-06-21
  "Pokaż, czym jest Twoja okolica. To Ty znasz ją najlepiej. Miejskie legendy, ważne wydarzenia, ciekawe postacie? Wszystko to może być świetnym tematem Twojej pracy" - tak organizatorzy zachęcali do udziału w kolejnej edycji ArtInPost 2024 „Twoja okolica. Twój Paczkomat”. Wśród uczestników jest Maciej Kędzior z Nowego Targu.
 • Łzy i przyśpiewki #8220;Polacy nic się nie stało" w strefie kibica w Zakopanem (zdjęcia)
  2024-06-21
  Kibice, którzy przyszli oglądać mecz w strefie kibica w Restauracji Gwarno w Zakopanem nie kryli smutku. Były łzy, ale też część osób zaczęła wychodzić przed końcem meczu.
 • "Luxtorpeda" wraca na tory
  2024-06-21
  Od 22 czerwca ponownie uruchomione zostanie najszybsze regionalne połączenie kolejowe z Krakowa do Zakopanego, czyli pociąg "Luxtorpeda".
 • Burmistrz zapowiada "kolejne atrakcje na Szlaku rowerowym wokół Tatr".
  2024-06-21
  Chodzi o remont zabytkowej stacji PKP w Czarnym Dunajcu. "Już niebawem stacja na nowo zacznie obsługiwać mieszkańców i turystów" - wyjaśnia Marcin Ratułowski.
 • Szpital reaguje na oskarżenia młodej matki
  2024-06-21
  NOWY TARG. Wczoraj na portalu społecznościowym ukazał się wpis kobiety, która zarzuciła lekarzom z nowotarskiego szpitala niedostateczną opiekę po porodzie. Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego wydał dziś w tej sprawie oświadczenie.
 • Most w Nowem Bystrem doczeka się modernizacji
  2024-06-21
  Wkrótce ruszy remont i modernizacja mostu na potoku Bystry w Nowem Bystrem.
 • Młodzi modelarze - być może następcy Mistrza Świata (zdjęcia)
  2024-06-21
  NOWY TARG. Na nowotarskim lotnisku rozegrano zawody szkolnych modeli latających dla dzieci i młodzieży "Młodzi modelarze lotniczy na strat". Zawody są podsumowaniem całorocznej pracy w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury.
 • Mandaty za jazdę motocyklami w Gorcach (zdjęcia)
  2024-06-21
  Straż Leśna Nadleśnictwa Nowy Targ, przy wsparciu pracowników Służby Leśnej przeprowadziła akcję "zwalczania szkodnictwa leśnego" przez pojazdy typu „cross” w Gorcach.
 • Remont drogi w Czarnej Górze
  2024-06-21
  Rozpoczęła się rozbudowa drogi gminnej Trybsz- Czarna Góra. Inwestycja prowadzona jest w miejscowości Czarna Góra przy ul. Nadwodniej.
 • Dziś po południu możliwe gwałtowne burze i gradobicie
  2024-06-21
  IMGW wydał ostrzeżenie III-go stopnia przed burzami.

rafting

OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów