Wiadomości

 • Nowy komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
  2024-02-21
  Gen. bryg. Adam Jopek zastąpił gen. bryg. Stanisława Laciugę na stanowisku Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
 • Policjanci zauważyli pożar
  2024-02-21
  Przejeżdżając radiowozem przez Szaflary policjanci z nowotarskiej drogówki dostrzegli, że z komina jednego z domów jednorodzinnych wydobywa się ogień. Natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego jednostki, który wezwał na miejsce strażaków.
 • Za zatrzymaniem pracowników Urzędu Skarbowego w Nowym Targu stoi Departament ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji
  2024-02-21
  NOWY TARG. Na razie nie wiadomo - czy, i jakie - zarzuty postawiono czworgu pracownikom nowotarskiego Urzędu Skarbowego.
 • Prawo i Sprawiedliwość wystawiło kandydata na wójta gminy Bukowina Tatrzańska
  2024-02-21
  Po raz drugi został nim obecny wójt Andrzej Pietrzyk, który będzie ubiegał się o reelekcję.
 • 79-letni mieszkaniec Nowego Targu przekazał oszustom 100 tysięcy złotych
  2024-02-21
  Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na syna” i „na policjanta” ponownie rozdzwonili się do mieszkańców Nowego Targu. Dwoje seniorów nie dało się oszukać. Niestety 79-letni mężczyzna uwierzył w przedstawioną legendę i przekazał obcej kobiecie, która przyszła do jego miejsca zamieszkania, ponad 100 tysięcy złotych. Czynności w sprawie usiłowania oszustw oraz oszustwa prowadzą nowotarscy policjanci.
 • Bartłomiej Garbacz dla Podhale24: "Żadnych obietnic bez pokrycia "
  2024-02-21
  NOWY TARG. - Aktywnie rozwiązuję problemy i nie uciekam od trudnych spraw. Wręcz przeciwnie - mierzę się z nimi, odbieram jako wyzwanie. A takich problemów po drodze spotkamy wiele. /.../ Myślę, że we mnie jest umiejętność rozwiązywania problemów - mówi z rozmowie z Podhale24 Bartłomiej Garbacz, kandydujący w kwietniowych wyborach samorządowych z Komitetu Wyborczego Razem Nowy Targ Nowy Targ.
 • Mętna woda w Maruszynie. Pij tylko po przegotowaniu
  2024-02-21
  Wodę z wodociągu publicznego w Maruszynie można pić tylko po przegotowaniu - ostrzega Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu powołując się na wyniki jej badań, które wykazały zbyt dużą mętność.
 • Zderzenie samochodów dostawczych i powalony słup
  2024-02-21
  Na drodze Bańska Wyżna - Skrzypne doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody dostawcze.
 • Siarka ukarany. Przez trzy miesiące bez diety poselskiej
  2024-02-21
  Prezydium Sejmu zdecydowało wczoraj o ukaraniu posłów PiS, którzy 7 lutego starli się z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, podczas próby wprowadzenia do Sejmu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Był wśród nich poseł Edward Siarka z naszego regionu.
 • Na Podhale - na chwilę - wróciła zima (zdjęcia)
  2024-02-21
  Kilka centymetrów śniegu spadło w Zakopanem i okolicznych miejscowościach.
 • Parafie dostały pieniądze na ratowanie zabytków
  2024-02-20
  Rada Gminy Krościenko nad Dunajcem jednogłośnie podjęła uchwałę o przyznaniu dotacji na konserwację dwóch zabytkowych obiektów. Pieniądze na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane trafią do parafii pw. Świętego Marcina w Grywałdzie oraz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.
 • Piotr Holla kandyduje na wójta
  2024-02-20
  Główny opozycjonista w Radzie Gminy Jabłonka, twardo i konsekwentnie krytykujący wójta Antoniego Karlaka, postanowił zastąpić go na stanowisku i ogłosił start w wyborach na wójta gminy.
 • Zatrzymano kilku pracowników Urzędu Skarbowego w Nowym Targu
  2024-02-20
  NOWY TARG. Wczoraj zostało zatrzymanych i wyprowadzonych pod eskortą z Urzędu Skarbowego czworo pracowników.
 • Znaleziono saszetkę z pieniędzmi
  2024-02-20
  Uczciwy znalazca poinformował policjantów o znalezieniu saszetki z zawartością pieniędzy na jednej z ulic Zakopanego.
 • Nocny pożar domku letniskowego
  2024-02-20
  Dzięki szybkiej reakcji lokatorów i strażaków udało się uratować od całkowitego spalenia domek letniskowy w Ochotnicy Górnej.
 • Czarnodunajeccy radni mówią "nie" TPN-owi. Nie ma zgody na przejęcie torfowisk przez park
  2024-02-20
  Stanowisko rady jest jednoznaczne - zielonego światła dla wejścia Tatrzańskiego Parku Narodowego na torfowiska w gminie Czarny Dunajec nie ma. Sprawa wywołała jednak ostrą dyskusję podczas ostatniej sesji, a burmistrz musiał się gęsto tłumaczyć.
 • Taras na Bachledówce gotowy. Widoki cieszą oko, ale w oczy rażą błędy ortograficzne (zdjęcia)
  2024-02-20
  Wybudowany na zlecenie gminy Czarny Dunajec taras widokowy na Bachledówce został oddany do użytku. W weekendy przyciąga turystów i mieszkańców. W pogodne dni można stąd podziwiać szeroką panoramę Tatr.
 • Z powiatu do gminy. Kolejny kandydat na wójta gminy Jabłonka
  2024-02-20
  Jan Kuczkowicz ogłosił start w wyborach na wójta gminy Jabłonka. To wieloletni radny Rady Powiatu Nowotarskiego i prezes Zarządu Powiatowego OSP RP.
 • Na zakopiańskich sercach pojawiają się pierwsze kłódki zakochanych (zdjęcia)
  2024-02-20
  Dwa ażurowe serca powstały w Zakopanem, aby zakochani mieli gdzie wieszać kłódki w dowód swojej miłości.
 • Awantura o śmieci
  2024-02-20
  CZORSZTYN. Rada gminy Czorsztyn podczas ostatniej sesji uznała za częściowo zasadną skargę na kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach, dotyczącą nieodbierania odpadów komunalnych od jednego z mieszkańców.OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów