Trasy turystyki pieszej

Pobyt w Szczawnicy to okazja do przebycia licznych tras wycieczkowych i turystycznych. Prowadzą one do rezerwatów przyrody: Białej Wody, Wąwozu Homole i Wysokich Skałek. Miłośnicy wspinaczki górskiej mogą udać się na szczyty Pienin i Gorców szlakami dostosowanymi do zróżnicowanej kondycji i umiejętności.

Powodzeniem cieszy się ostatnio także turystyka rowerowa. Jej rozwojowi sprzyjają liczne trasy o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności. Dla rowerzystów udostępnione jest pieszo – rowerowe przejście graniczne ze Słowacją. Korzystają z niego osoby chcące zwiedzić słowackie Pieniny, Leśnicę i Czerwony Klasztor. Przejścia graniczne ze Słowacją znajdują się także w Jaworkach i Szlachtowej.

Chętnie odwiedzane góry to przede wszystkim: Palenica, Jarmuta, Bryjarka, Bereśnik, Dzwonkówka, Trzy Korony, Sokolica i Prehyba. Do dyspozycji turystów są schroniska, które oferują nocleg i możliwość skorzystania z wyżywienia.

Wiele osób wyrusza też nieco dalej, by zwiedzić zamki w Czorsztynie i Niedzicy oraz skorzystać z rejsu po Zalewie Czorsztyńskim. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się też parki – Pieniński Park Narodowy, Popradzki Park Krajobrazowy i Pienap znajdujący się na Słowacji.

OSTATNIE WPISY:

Wyszukiwarka Wakacji: Klucz do Perfekcyjnego Urlopu

Ceny w Meksyku - wskazówki dla turystów